Я подумаю об этом завтра

"Унесенные ветром"


lenakruk

Один з моїх улюблених письменників

Справжнє ім'я - Томас Ланір Уїльямс. Народився 26 березня 1911 року в Колумбусі (штат Міссісіпі. Його батько Корнеліус Уїльямс був торгуючим взуттям комівояжером, що знаходиться в постійних роз'їздах, тому вихованням сина займалася в основному мати Едвіна Уїльямс - владна жінка, переконана пуританка. З Колумбуса сім'я перебралася в Кларксдейл, потім після декількох років в Сент-Луїс (штат Міссурі). У 1929 році вступив на журналістське відділення в Міссурійський університет, проте в два роки опісля був відрахований і влаштувався на роботу у взуттєву компанію, де пропрацював протягом декількох років. Паралельно з роботою він багато писав і саме в ці роки їм створена його перша п'єса Каїр, Шанхай, Бомбей. Після недовгого перебування у Вашингтонському університеті, Уїльямс поступив в університет штату Айова, який закінчив в 1938 році. У 1939 році, на самому початку Другої Світової Війни до Уїльямсу прийшов перший скромний успіх - він отримав приз в 100 доларів за п'єсу "Американський блюз" і грант на 1000 доларів від Ліги американських авторів. Наступного року була поставлена його п'єса "Битва ангелів". Першим же серйозним досягненням для Уїльямса стала п'єса "Скляний звіринець" (1945), в основу якої лягла історія його сім'ї і зокрема сестри Роза, страждаючою шизофренією. Ця п'єса, як і більшість творів драматурга була відмічена перш за все критичним сприйняттям дійсності. П'єса мала гарячий прийом не лише у професіоналів, що присудили їй приз приз нью-йоркської гільдії театральних критиків, але і у глядачів - Скляний звіринець з успіхом йшов на Бродвеї. У 1947 році драматург закінчив п'єсу "Трамвай Бажання", за яку він був удостоєний Пулітцеровськой премії. Психологічні драми, що послідували за нею, "Татуйована троянда" (1951), "Літо і дим" (1952), "Кішка на розжареному даху" (1955), "Солодкоголоса птиця юності" (1959) зробили Уїльямса одним з найвідоміших драматургів Сполучених Штатів. Його п'єси неодноразово привертали увагу кінематографістів - серед багаточисельних екранізацій його творів найбільшою популярністю користувалися "Трамвай Бажання" режисера Елії Казана (1951) за участю Марлона Брандо і Вівьен Лі і "Кішка на розжареному даху" в постановці Річарда Брукса (1958) в якій головні ролі виконали Елізабет Тейлор і Пів Ньюмен. Уїльямс двічі висувався на здобуття премії Оскар як кращий сценарист - в 1952 році за "Трамвай Бажання" і в 1957 - за знятий тим же Елієй Казаном фільм "Лялечка", в основу якого лягли його дві одноактні п'єси "Двадцять сім візків з бавовною" і "Неїстівна вечеря".

 "Трамвай "Бажання" " - далеко не юна, але все ще приваблива Бланш Дюбуа приїжджає до Нового Орлеана до вагітної сестри Стели, що живе з чоловіком Стенлі в місцевих трущобах. Бланш повідомляє сестру, що розорена, пішла з роботи і жити їй ніде і нема на що.

Стенлі, втілення природності і грубості, відразу не злюбив її за пристрасть до алкоголю і недоречне кокетування. Незабаром в Бланш з'являється залицяльник і примарна надія на  заміжжя, але Стенлі розстроює їх заручини.

 

 Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 1

Tiffany in 18k gold, for broken ears. 12 mm wide. Original designs copyrighted by Elsa Peretti. But, accumulate it in mind, you should abrasion able earrings in adapted occasions. But the accuracy is that moat women like cutting beneath comfortable jewelry.Not all women are pea cockish. The bean represents the agent of all things.

 Метки

Календар
Январь
ПнВтСрЧтПтСбВск
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Интересы
ОБОЗ.ua